O jakich kryptowalutach warto wiedzieć?

Technologia blockchain pomogła pojawić się na świecie BTC. Bitcoin – aktualnie król wszystkich coinów – może pochwalić się pierwszym miejscem w rankingu. Ale to nie ta waluta jest godna zainteresowania inwestorów. Blockchain development pomógł stworzyć inne waluty, których nie sposób pominąć.

Decentraland – funkcjonalne Metawersum

Nie jedna blockchain development company, jak chociażby 10clouds, na bieżąco obserwuje to, co aktualnie dzieje się na rynku. Takie firmy nie czekały właśnie na to, co Mark Zuckerberg zrobi ze strategią metawersum. Oni sami postanowili działać, czego efektem jest Decentraland. Jest to tak naprawdę w pełni funkcjonalne metawersum. Główne funkcjonalności to kupno nieruchomości, uczestnictwo w grach oraz innych doświadczeniach online. Główną walutą, która użytkowana jest w świecie Decentraland to Mana, która błyskawicznie poszybowała do góry. W czasie późniejszym nastąpiło skorygowanie jej wartości. Blockchain development services sprawiły, że zainteresowanie tym, co dzieje się w Decentraland będącym metawersum, jest naprawdę duże i nadal będzie rosnąć.

Solana – konkurencja dla ETH

Blockchain software development sprawił, że pojawiła się Solana, która stała się poważną konkurencją dla Ethereum. Warto przypomnieć, że na chwilę obecną ETH zajmuje drugie miejsce w rankingu – co i tak niedługo może się zmienić. Czym wyróżnia się Solana? Chociażby tym, że pozwala na możliwość przetworzenia ogromnej ilości transakcji. W ciągu jednej sekundy Solana jest w stanie przetworzyć 50 000 transakcji. Dla porównania – ETH przetwarza w tym samym czasie tylko kilkadziesiąt transakcji. Na dzień dzisiejszy Solana chciałoby również stać się dobrym graczem, jeżeli chodzi o rynek NFT.

IOTA – coś, o czym nikt nie wie

Blockchain application development pomoże w tym, aby obserwować na bieżąco zachowanie na giełdzie takich walut jak IOTA. Rzadko się o niej mówi, ale to nie oznacza, że trzeba ją pomijać. To dzięki temu można liczyć na zapewnienie takich usług, jak usługa ochrony danych dla urządzeń IoT (Internet of Things). Prognostycy szacują, że IOTA ma jeszcze najlepsze lata przed sobą. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt 5G – nowe sieci komórkowe, które dopiero zostaną wdrożone do końca. Tym bardziej, że na poważnie siecią IOTA zainteresował się międzynarodowy gigant – firma Dell. Nie ma się więc co dziwić temu, że IOTA może stanowić poważny obiekt zainteresowania dla wszystkich inwestorów. 

 

Może Ci się również spodoba