Oderwij się od codzienności i wybierz się w góry!

W Polsce posiadamy wiele interesujących obszarów, które doskonale nadają się do weekendowego czy dłuższego wypoczynku. Mieszkańcy północy z pewności chętnie korzystają z bliskości jezior oraz polskiego wybrzeża. Na południu kraju mamy do dyspozycji wiele interesujących pasm górskich. Wśród nich niepodzielnie królują Tatry i piękne Podhale. Jak spędzić tam czas?

Oddychaj głęboko świeżym powietrzem!

Turyści kierujący się na Podhale zatrzymują się najczęściej w Zakopanem – to najchętniej odwiedzane miasto w tej części Polski. Nie brakuje tu licznych miejsc noclegowych, jak również karczm, restauracji, galerii. Stąd też również wychodzą popularne szlaki na Kasprowy Wierch, Nosal czy Gubałówkę. Jeśli jednak nie chcemy spędzać czasu w tłumie warto wybrać miejsce oddalone od Zakopanego, aby zapewnić sobie spokój i ciszę. Takim miejscem bez wątpienia jest Bukowina Tatrzańska.

Jak spędzać czas w Bukowinie?

Bukowina Tatrzańska położona jest kilkadziesiąt kilometrów od Zakopanego – roztacza się stąd wspaniały widok na Tatry i okolicę. Znalezienie tu nocleg nie sprawi żadnego problemu – jednym z ciekawszych miejsc jest Willa Majerczyk. Ofertę znajdziemy na stronie willamajerczyk.com.

Bukowina Tatrzańska słynie przede wszystkim z term, na których czas spędzać mogą osoby w każdym wieku. W sezonie zimowym to prawdziwa mekka narciarzy. Wiosną turyści mogą podziwiać liczne polany pełne rozkwitających krokusów. Warto zaplanować sobie kilka wycieczek pieszych z Bukowiny po okolicy.