Okna PCV – konserwacja

Okna PCV lub też okna z wykonane z jakiegokolwiek materiału wymagają od nas odpowiedniej konserwacji. Według specjalistów okna drewniane są dobre, ale jakościowo gorsze w utrzymaniu w dobrym stanie. Konserwacja okien plastikowych jest łatwiejsza do wykonania.

Okna PCV – zewnątrz

Zadbajmy w pierwszej kolejności o ich wygląd zewnętrzny. Okna PCV składają się z kilku najważniejszych elementów, do których trzeba zaliczyć dwa bardzo ważne – szybę i ramę. Obydwie te rzeczy należy czyścić odpowiednimi środkami chemicznymi przeznaczonymi do szklanych i plastikowych powierzchni, aby nie doprowadzić do ich uszkodzeń. Zbyt mocne środki chemiczne mogą doprowadzić do porysowania szklanej tafli oraz do pojawiania się przebarwień na zewnętrznej, plastikowej ramie okiennej. 

Konserwacja wnętrza okien

Nie można również zapominać o tym, że okna PCV należy konserwować również w ich wnętrzu. Przegląd okuć i uszczelek można wykonać samodzielnie. Bardzo łatwo na pierwszy rzut oka ocenić ich jakość. Jeżeli będzie konieczna ich wymiana, to warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy posiadają nie tylko wiedzę, ale również doświadczenie. Metalowe elementy znajdujące się w ramach okiennych nie mogą być poluzowane ani wypaczone. Jeżeli będą w dobrym stanie, a okno bez żadnego problemu będzie się otwierać, to wystarczy zadbać o ich prawidłowe naoliwienie w odpowiednich odstępach czasowych. Zwracając uwagę na takie drobne elementy sprawimy, że nasze okna dłużej będą nam służyć i nie stracą nic ze swojej jakości.