Oświetlenie mieszkania – zadbaj o dostęp do naturalnego światła!

Im więcej naturalnego światła w mieszkaniach – tym lepiej. Przekonują o tym nie tylko dekoratorzy wnętrz, ale również lekarze. Naturalne światło jest najlepsze dla naszych oczu podczas codziennego funkcjonowania, jak i czytania, oglądania telewizji. Warto zadbać o to, aby nasze mieszkania było odpowiednio oświetlone, nie tylko klasycznymi lampami, ale również naturalnym światłem.

Aranżacja okien – czego unikać?

W Polsce do niedawna panowało przekonanie, że okna powinny być przysłonięte przynajmniej firankami. Dodatkowo chętnie dodawaliśmy do nich ciężkie zasłony lub kotary, którymi wieczorami zasłanialiśmy nasze mieszkania. Współcześnie odchodzi się od tych zwyczajów – dekoratorzy przekonują, że firany i zasłony niepotrzebnie zmniejszają optycznie mieszkanie, a dodatkowo zmniejszają ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia.

jeśli zależy nam na możliwości zasłaniania okien wieczorami znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybranie rolet. Obecnie są one dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, wiele z nich może być urozmaiconych konkretnymi grafikami. Rolety są odporne na ścieranie, działanie promieniowania słonecznego. Wiele z nich możemy ściągać zarówno od góry, jak i z dołu.

Okna panoramiczne – sposób na jasność w pomieszczeniach!

Najlepszym rozwiązaniem na wpuszczenie do mieszkania światła jest zadbanie o duże okna – oferują je topowi producenci, tacy jak oknar-wroclaw.pl. Wiele osób obawia się, że duże okna przyczynią się do szybkiego wyziębiania pomieszczenia. Odpowiedzią na te wątpliwości są okna energooszczędne – ich zadaniem jest jeszcze większa termoizolacja wnętrz, pomimo dużych rozmiarów. Okna takie posiadają zazwyczaj kilka szyb oraz dodatkowe instalacje izolacyjne. Z pewnością okna takie pozwolą cieszyć się jaśniejszymi pomieszczeniami aż do zmierzchu.