Parasole ogrodowe – skuteczna ochrona przed słońcem!

Piękne parasole ogrodowe królują od lat w naszych ogrodach, na tarasach, a nawet na balkonach. Współcześnie producenci proponują nam nie tylko wysoką funkcjonalność swoich produktów, ale również wspaniały design. Taki parasol ochroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również poprawi estetykę otoczenia. Jaki model wybrać?

Parasole ogrodowe wykonane z trwałych materiałów

Szukając produktów takich jak parasole ogrodowe przede wszystkim zwracamy uwagę na ceny i kolor. To ważne zagadnienia, jednak jeśli chcemy, aby element ten na długo pozostał w naszej strefie relaksu konieczne jest także zwrócenie uwagi na tworzywa. Parasole ogrodowe są dzisiaj wykonywane z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Stelaże parasoli ogrodowych tworzone są z aluminium zabezpieczonego przed rdzą, a cała konstrukcja umieszczona jest na ruchomej stopie. Takie rozwiązanie pozwala na rotowanie parasola wokół jego osi. To jeden z wielu punktów regulacji.

Na szczycie parasola umieszczona jest czasza: może mieć ona kształt kwadratu, okręgu, prostokąta. Na dużych tarasach możemy wykorzystać parasole, których bok osiąga długość nawet 4 metrów długości! Parasole ogrodowe posiadają czasze wykonane z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które zabezpiecza się przed silnym promieniowaniem słonecznym, działaniem wilgoci, osadzaniem się kurzu. Taka czasza zachowa swój piękny kolor na długie lata! Czasze, w zależności od modelu, mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Jak osadzić parasole ogrodowe?

Czy wiesz, że parasole ogrodowe mogą być osadzane na jednej z kilku podstaw? Podstawa do wkopania w ziemię wykonana jest z włókna szklanego, podstawy rekomendowane na tarasy posiadają niewielkie kółka, aby możliwe było przesuwanie parasola po gładkich powierzchniach.