Przestrzeń dla dorastającej córki

Każdy rodzic dorastającej córki wie, jak burzliwy jest okres dorastania. W córce, która przestaje być małą dziewczynką a powoli staje się kobietą, budzi się coraz większa potrzeba prywatności. Prędzej czy później nadchodzi moment, kiedy dziecięcy pokój dzielony z młodszym bratem trzeba wymienić na własny kąt dla córki, która wreszcie będzie mogła poczuć się swobodnie i komfortowo. Sprawdź nasze rady, jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny!

Wygoda i estetyka

Nastolatki są bardzo wymagające i oczekują rozwiązań nie tylko praktycznych, ale przede wszystkim estetycznych. Kiedy urządzamy pokój dla córki, musimy nieco trzymać w ryzach zwariowane pomysły i przemycić do wnętrza rozwiązania funkcjonalne i uniwersalne.

Co bezsprzecznie powinno znaleźć się w pokoju nastolatki? Przede wszystkim meble, które będą designerską ozdobą, a jednocześnie zapewnią dużą ilość miejsca do przechowywania rzeczy osobistych. Każda nastolatka będzie zachwycona, jeśli oprócz biurka czy półek, znajdzie się w pokoju miejsce na dużą szafę, która pomieści wszystkie ubrania, dodatki i akcesoria, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce. Na stronie www.gama-sklep.com.pl znajdziesz szafy wykonane w oparciu o projekty idealnie trafiające w młodzieżowe gusta. Duże, przesuwne szafy z lustrem dodatkowo optycznie powiększą niewielki pokój i dodadzą aranżacji lekkości.

Możesz kompletować wszystkie elementy osobno, albo zdecydować się na zakup nowoczesnej meblościanki. Modułowe komplety młodzieżowe przeważnie składają się z wielu komponentów, takich jak szafki, regały i biurka, co pozwala na stworzenie kompletnej i funkcjonalnej kompozycji. Dzieła dopełni modna sofa w skandynawskim stylu. Jeśli dysponujesz dużym metrażem, warto wydzielić sypialnianą strefę i wstawić do niej łóżko. Jeśli powierzchnia pokoju wymusza pewne ustępstwa, postaw na rozkładaną kanapę.