Sofa pikowana – sprawdź najnowsze propozycje

Sofa pikowana to sposób na uzupełnienie salonowego, ale i sypialnianego wnętrza. Charakterystyczne pikowanie dodaje uroku, elegancji, staje się również ciekawym akcentem dekoracyjnym. Jak jednak dobrać tego typu sofę? Czym się kierować? Sprawdź propozycje sklepu Italia Style i postaw na włoski design.

Sofa pikowana – dekoracyjny i praktyczny mebel wypoczynkowy

W salonie czy sypialni sofa pikowana spełnia funkcje praktyczne oraz dekoracyjne. Walory użytkowe polegają na tym, że jest to niezwykle wygodny mebel, na którym może zasiąść rodzina, a także goście. W sypialni sofa z pikowaniem może być dodatkowym meblem, który posłuży do siedzenia, a nawet nocą do snu.

To właśnie zabieg pikowania dodaje sofom charakteru i walorów ozdobnych, choć nie tylko. Pikowanie sprawia, że naturalne rozciąganie materiału obiciowego jest praktycznie niezauważalne.

Kanapa pikowana – jak dobierać do wnętrz?

Jeśli interesuje nas kanapa pikowana, musimy zwrócić uwagę na jej wymiary. Chodzi o to, aby swobodnie mieściła się w pomieszczeniu, w którym planujemy ją umieścić. Nie może ograniczać przestrzeni ani stanowić przeszkody w poruszaniu się domowników czy ich gości. W Italia Style dostępne są propozycje pikowanych sof nierozkładanych i rozkładanych, o mniejszych, średnich i większych wymiarach, które łatwo można dopasować do metrażu danego pomieszczenia.

Warto także zwrócić uwagę, czy meble pikowane oferują możliwość rozkładania. Sofa pikowana z funkcją spania zajmuje nieco więcej miejsca niż nierozkładany odpowiednik. Atutem jest jednak dodatkowe miejsce do spania, które przydaje się zarówno w salonie, jak i sypialni.

Wersalki pikowane – praktycznie urządzona sypialnia

Wersalki pikowane są świetnym wyborem do każdej sypialni. Ich konstrukcje pozwalają na komfortowy wypoczynek nocą, a walory wizualne dają szansę na podkreślenie charakteru tego pomieszczenia.

Sofy pikowane mogą być stylizowane, wykonane w wybranym kolorze, ustawione na charakterystycznych nóżkach – drewnianych bądź metalowych. Tak naprawdę to od użytkowników zależy zatem, w jakim stylu wykonana kanapa pikowana zagości w domowych wnętrzach.

Dobieranie na zasadzie podobieństw bądź przeciwieństw

Sofy pikowane można dobierać na zasadzie podobieństw bądź przeciwieństw. We wnętrzach skandynawskich czy prowansalskich sprawdzą się jasne i stonowane odcienie, kolory podobne do tych, które dominują w pomieszczeniach. W loftach, wśród aranżacji industrialnych czy eklektycznych można stawiać na większy kontrast. Jest to wskazane także wtedy, gdy sofa pikowana ma stanąć w centrum salonu i przypisuje się jej rolę głównie dekoracyjną.

Pikowane meble to propozycja uniwersalna, a zarazem na tyle różnorodna, by każdy mógł znaleźć sofę czy wersalkę, która spełni jego oczekiwania. Pewne jest natomiast, że nawet najprostsza, niewielka i skromna sofa z pikowaniem będzie ozdobą wnętrza.

Może Ci się również spodoba