Stół do ogrodu i dopasowane fotele oraz krzesła

Czy klasyczny stół do ogrodu i kilka krzeseł mogą zmienić całkowicie nasza przydomową przestrzeń? Okazuje się, że tak – wszystko to za sprawą nowoczesnych mebli ogrodowych, oferowanych nam przez topowych producentów mebli outdoorowych. Jakie rozwiązania rozważyć w naszych ogrodach i na tarasach?

Stół do ogrodu – stwórz punkt centralny miejsca wypoczynkowego

Stół do ogrodu bez wątpienia stanie się centralnym punktem w naszym ogrodzie czy na tarasie – to wokół niego gromadzić się będą znajomi i bliscy. Chcąc gościć naszych bliskich podczas posiłków na świeżym powietrzu koniecznie wybierzmy stół do ogrodu, przy którym usiądzie 6 osób. Wśród rekomendowanych stołów wymienia się przede wszystkim modele drewniane, w których blaty wykonano z odpowiednio zabezpieczonych desek. Stelaże takich stołów mogą być drewniane lub metalowe i malowane proszkowo. Innym rozwiązaniem są stoły o nowoczesnej budowie, w których blat wykonano z materiałów imitujących naturalny kamień – z tworzyw sztucznych i cementu. Takie połączenie sprawia, że blat jest wysoce odporny na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Niewielki stół do ogrodu – stolik kawowy

Jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią lub tez kiedy nie potrzebujemy dużego stołu alternatywą okaże się stół do ogrodu w stylu kawowym, czyli niewielki stolik odpowiedni na tarasy czy balkony. Producenci proponują nam stoliki kawowe wykonane z technorattanu oraz malowanego proszkowo aluminium. Technorattan nie chłonie brudu, nie płowieje pod wpływem silnego promieniowania UV, nie jest podatny na działanie wilgoci. Taki stolik będziemy mogli również bez problemu podnosić i przenosić – pozwoli na to niska waga mebla. Stoliki kawowe technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co bez trudu wybierzemy model dopasowany do naszych potrzeb.