Strój do jazy konnej

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że każdy profesjonalny jeździec siedzący na imponującym wierzchowcu prezentuje się niezwykle elegancko i dostojnie. Odpowiednią prezencję oraz, co najważniejsze, wygodę podczas jazdy zapewnia mu charakterystyczny strój. Z jakich podstawowych elementów składa się ubranie osoby jeżdżącej konno? Sprawdź!

Bryczesy

Jazda konna jest niezwykle wymagającym sportem. Jeśli nie chcesz, aby rekreacyjna przejażdżka poskutkowała bolesnymi otarciami i była źródłem dyskomfortu, zrezygnuj z klasycznych leginsów czy spodni dresowych na rzecz bryczesów. Miękkie, szyte z tkaniny powstałej z połączenia włókien poliestru, wiskozy i elastanu spodnie powinny idealnie przylegać do sylwetki. Ich nogawki są zwężane, czasami zakończone rzepem. Co ważne, po ich wewnętrznej stronie nie ma szwów. Bryczesy wzmacniane są tak zwanym lejem (częściowym lub pełnym) niwelującym tarcie i zwiększającym przyczepność.

Kask do jazdy konnej – bezpieczeństwo przede wszystkim

Bez wątpienia najważniejszym elementem wyposażenia każdej osoby wsiadającej na konia jest kask do jazdy konnej. Twarde, solidne, a zarazem lekkie nakrycie głowy chroni czaszkę przed skutkami ewentualnych upadków oraz kontaktu z gałęziami drzew. Kaski dostępne są w kilku rozmiarach (S, M, L) i posiadają pokrętła regulacyjne pomagające Ci idealnie dopasować nakrycie tak, aby stabilnie, pewnie siedziało na głowie. Wewnątrz znajdują się gąbki zapewniające nakryciu idealną stabilność, amortyzujące wstrząsy i wchłaniające pot. Dzięki systemom wentylacji głowa jeźdźca chroniona jest przed przegrzaniem.

Buty

Jakie buty sprawdzą się najlepiej podczas jazdy na koniu? Znacznie lepiej niż standardowe buty sportowe egzamin zdadzą  sztyblety lub oficerki z gładką podeszwą i niewielkim obcasikiem mierzącym 1-2 cm.