Wycieczka pełna emocji

Słyszałeś kiedykolwiek o wycieczkach skiturowych? A może spotykasz się z nimi po raz pierwszy? Ten piękny i wymagający sport staje się pasją coraz większej ilości ludzi. Wszystko z miłości do gór, nart, długich spacerów i przede wszystkim natury. Czym tak naprawdę są więc wycieczki skiturowe?

Z pasji do narciarstwa

Wycieczki skiturowe to jeden z najlepszych sposobów na poznanie gór zimową porą. To prawdziwy powrót do początków narciarstwa. Nie ma tutaj miejsca na przygotowanie specjalnie na tę okazję stoki, nieznośny tłok i wyciągi. Jesteśmy tylko my, słońce i nasza śnieżna przygoda z nartami. Takie wycieczki skiturowe to propozycja dla wszystkich osób, które potrafią jeździć na nartach, a przynajmniej – w stopniu średnio zaawansowanym. Ważna jest także dobra kondycja. Uczestnicy takich wycieczek muszą ponadto dysponować własnym sprzętem narciarskim, może być on własny, jak i wypożyczony. Są to kolejno: narty z wiązaniami, buty, foki oraz kije.

O wycieczkach skiturowych słów kilka

Uczestnicy, którzy nie posiadają własnego wyposażenia, mogą liczyć na sprzęt od organizatora, który zapewni raki, czekan, kask, uprząż. Maksymalna ilość osób na takiej wycieczce to siedem, wliczając przewodnika. Wszystko za sprawą różnych warunków, wymagających tras. Wiele osób zadaje sobie pytanie: kiedy jest najlepsza pora na tego typu wycieczki? Okazuje się, że najlepszy okres to druga połowa marca, jak i kwiecień. Jeśli więc planujemy tego typu wycieczkę, weźmy pod uwagę właśnie te miesiące.

Stopień zaawansowania – jak bardzo jest ważny?

Wycieczki skiturowe organizowane są na różnych poziomach jeśli chodzi o trudność. Spotkać możemy zarówno takie przeznaczone dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Często wiele firm organizuje kilku dniowe wyjazdy na tego typu wycieczki. To świetna okazja do zapoznania się z naturą, odcięcia się od rutyny, poczucia adrenaliny. Niestety należy pamiętać, że narciarstwo wysokogórskie niesie ze sobą także wiele zagrożeń i nie jest to sport dla każdego. Po pierwsze, zawsze należy sprawdzić pogodę na dany dzień – czy nie ma przypadkiem ostrzeżenia lawinowego. Nasze bezpieczeństwo jest tutaj kluczowe i nie możemy bagatelizować nawet najmniejszego ostrzeżenia. Aby wycieczka przebiegła prawidłowo i nie zakończyła się tragedią, musimy kierować się rozsądkiem i zaplanować wszystko po kolei. Wycieczkę skiturową powinniśmy rozpocząć więc od zapoznania się zagrożeniami, jakie niosą takie sporty, a później przejść do nauki obsługi sprzętu narciarskiego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/oferta