W jakich językach dzieci uczą się programować?

Programowanie jest niezwykle interesującą, wciągającą i przede wszystkim opłacalną dziedziną IT, którą chce opanować szerokie grono osób. Jednak w dzisiejszych czasach konkurencja na rynku pracy jest bardzo dużo. Chcąc zapewnić swojemu synowi bądź córce najlepszy start w przyszłość można zapisać je na szkolenia z programowania dla dzieci. Zapewniają one zabawę i naukę w jednym – a więc najbardziej owocne spędzenie czasu dla każdego malucha!

 

W jakich językach dzieci uczą się programować?

 

Programowanie ma to do siebie, że dzieci uczą się programować w danym stylu nazywanym potocznie językiem programowania. Każdy różni się od siebie dlatego warto skupić się na jednym z nich. Programowanie zazwyczaj wykonuje się w języku zwanym Java bądź Python.

 

Programowanie w Java daje ogromną ilość możliwości. Kojarzy się nie tylko z siecią internetową, ale również z smartfonami – i bardzo słusznie. Java umożliwia programowanie różnorodnych stron internetowych czy aplikacji na telefon pozwalając użytkownikowi na różne ciekawe ruchy. Kursy z Java można odbywać zarówno online jak i stacjonarnie – wszystko zależy od preferencji rodzica i dziecka.

 

Drugim językiem używanym w programowaniu, który charakteryzuje się sporą popularnością jest Python. Python jest uznawany za nieco łatwiejszy język niż Java jednak również jest bardzo pożądany na rynku pracy. Najczęściej z jego pomocą wykonuje się serwisy internetowe i różne interfejsy. Jeżeli dopiero stawia się pierwsze kroki w programowaniu i chce się zacząć od czegoś stosunkowo łatwego, a efektywnego Python będzie w takim przypadku najbardziej optymalną opcją.

 

Podsumowanie

 

Obecnie szkolenia z programowania dla dzieci w sposób stacjonarny najczęściej odbywają się w dużych, wojewódzkich miastach gdzie pracują profesjonalni programiści mający styczność z językami programowania na co dzień. Nauka od takich mentorów będzie najlepsza – zapewniają oni połączenie wiedzy praktycznej z teoretyczną gwarantując jednoczesny rozwój kreatywności każdego malucha.

 

Może Ci się również spodoba

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/