Odzież medyczna – dopasowana do potrzeb lekarzy i personelu medycznego

Odpowiedni strój medyczny jest kluczowy, aby zachować wygodę oraz bezpieczeństwo podczas wielogodzinnych dyżurów na oddziałach medycznych czy w przychodniach. Odzież medyczna oferowana dzisiaj zaskoczy pod wieloma względami – odzież taka odznacza się wysoką trwałością, ciekawymi fasonami i oryginalnymi kolorami.

Idealna odzież medyczna – sprawdzaj materiały!

Odzież medyczna powinna spełniać wiele warunków, aby zapewniała komfort pracy. Przede wszystkim najważniejsze są tkaniny – wśród najchętniej wybieranych wymienia się te o łączonych włóknach. Włókna bawełniane sprawiają, że tkaniny są znacznie trwalsze i pozwalają na wentylowanie skóry, nici syntetyczne sprawiają, że tkaniny posiadają pewien stopień elastyczności, są znacznie przyjemniejsze dla skóry i nierzadko są szybkoschnące. Trwałość tkanin jest bardzo istotnym elementem – odzież medyczna wykorzystywana na oddziałach czy też w przychodniach narażona będzie na kontakt np. z krwią, konieczne więc będzie pranie ich w wyższych temperaturach. Nie bez znaczenia jest szeroki wybór odzieży – panie mogą wybierać koszulki, bluzy, spodnie, spódnice czy sukienki o ponadczasowym kroju, dla panów przygotowano koszulki, bluzy, spodnie, koszule. Nie brak również bardziej eleganckiej konfekcji, odpowiedniej na konferencje czy zebrania.

Obuwie medyczne, które wspiera zdrowie

Odzież medyczna to również klapki i wygodne chodaki, które pozwolą na zachowanie komfortu i zdrowia stóp podczas męczącej pracy na oddziałach. Chodaki medyczne wykonane są z naturalnych materiałów: podeszwa to lite drewno, cholewkę stworzono ze skóry. Atutem chodaków jest zastosowanie sprężyny umieszczonej pod piętą. Taka technologia pozwala na lepsze amortyzowanie nóg podczas chodzenia, odciążanie stawów.

 

 

Może Ci się również spodoba