Wysokie donice przed domem – prosty sposób na dekorację!

Wiele osób zastanawia się, jak w prosty sposób udekorować wejście do domu czy zewnętrzną werandę. Jedną z najprostszych i najciekawszych możliwości są wysokie donice przed domem, do których włożymy ulubione rośliny kwitnące czy ozdobne z liści. Jakie donice wybrać?

Wysokie donice przed domem – donice technorattanowe

Wśród najchętniej wybieranych donic wymienia się modele technorattanowe – są one elementami rozbudowanych kolekcji meblowych. Donice takie posiadają lekkie, spawane stelaże z aluminium – zastosowanie tego tworzywa sprawia, że waga doniczki nie jest wysoka. Okrycie tworzy plecionka syntetyczna, która nie wchłania brudu, jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Technorattanowe wysokie donice przed domem to propozycja odpowiednia zarówno do niskich roślin, jak i wyższych krzewów. Atutem donic tego typu jest możliwość wybrania pośród kilku kolorów. Oryginalną propozycją są również donice rattanowe ogrodowe – są to donice wykonane z naturalnego rattanu, które rewelacyjnie sprawdzą się w przestrzeniach w stylistyce boho czy vintage. Wysokie donice przed domem tego typu podniosą estetykę i pozwolą na ozdobienie przestrzeni.

Kompozytowe wysokie donice przed domem

Wysokie donice przed domem mogą wpisać się również w nowoczesne aranżacje. Pomogą w tym modele kompozytowe, które tworzone są z połączenia cementu oraz włókna szklanego. Donice tego typu są niezwykle odporne na zmienne warunki atmosferyczne – nie są podatne na działanie wilgoci, ścieranie, uszkodzenia. Wysokie donice przed domem wykonane z cementu dostępne są w różnych rozmiarach, jak i różnych wersjach kolorystycznych. Jakie rośliny wsadzać do doniczek z cementu? Doskonale prezentować się w nich będzie lawenda – roślinę tę można osadzić w ziemi już na początku kwietnia, bez obaw o późne przymrozki.

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba

zobacz amobile.pl eonlinemall.com