Znajdź idealne łóżko na taras i ciesz się latem

 

Odpoczynek blisko słońca i zieleni to świetny sposób na relaks – przekonują lekarze. Nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto, aby odpocząć w ten sposób: wystarczy balkon, taras czy niewielki ogródek. Zaaranżowanie tej przestrzeni nie zajmie nam wiele czasu. Wśród najchętniej kupowanych mebli wymienia się dzisiaj łóżko na taras. Czym wyróżnia się ono na tle innych mebli?

Łóżko na taras – gwarancja wygody!

Wybierając meble tarasowe musimy być świadomi, że różnią się one od siebie materiałami, konstrukcją, wagą. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj nowoczesne meble technorattanowe – są one lekkie, wysoce odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, uszkodzenia. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy również łóżko na taras – mebel ten to niewątpliwie zapowiedz komfortu i wygody.

Jak skonstruowane jest łóżko na taras? Jego konstrukcja opiera się na lekkim, aluminiowym stelażu malowanym proszkowo. Zastosowanie tego materiału pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi mebla, co przekłada się na wygodę podnoszenia, przenoszenia. Wierzch leżanki tworzy plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze – taki materiał nie chłonie brudu, a jego czyszczenie nie sprawia żadnego problemu. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Oznacza to, że bez trudu dopasujemy łóżko na taras do już istniejącej aranżacji.

Jak chronić łóżko na taras w okresie jesieni i zimy?

Nasze meble ogrodowe powinny być chronione w czasie jesieni i zimy – najlepszym rozwiązaniem są dedykowane pokrowce ogrodowe, które osłonią meble przed osiadaniem wilgoci, kurzu. Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych, wysoce odpornych na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo pokrowce takie posiadają niewielki ściągacz, który pozwala na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

 

 

 

Może Ci się również spodoba

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/